top of page

Chcete mít krásné zážitky ze skal, poznat dobrodružství, dřinu i krásu pískovcových věží, žulových a vápencových stěn? 

Naučíme Vás:

  • jak se správně navázat na lano,

  • postup na skále,

  • jištění prvolezce,

  • jištění druholezce a dobírání na štandu,

  • slaňování,

  • budování štandu pomocí vlastního jištění,

  • různé druhy uzlů a jejich použití,

  • jaké používat jistící prostředky,

  • různé typy skalních záchran – Hoi, Strauss, kladky, slanění ve společném závěsu,

  • na co si dát pozor při lezení tak, abyste vše prováděli metodicky správně a bezpečně

 

Co se jednou v životě naučíte, to už nezapomenete. Proto je dobré naučit se vše správně, špatné návyky při lezení a jištění se těžko odnaučují, vidíme to denně kolem sebe na stěnách a skalách. Máme dlouholeté zkušenosti s výukou horolezecké metodiky. Bezpečnost a správná metodika dle standardů UIAA (Mezinárodní horolezecké federace) je u nás na prvním místě.

 

Kde vedeme kurzy:

Kurzy skalního lezení uskutečňujeme podle individuální domluvy se zájemcem, nejčastěji v oblastech moravských skal – Moravský Kras, Vysočina, Bohuňov, Chřiby, Pálava, ve Východních Čechách v oblastech Studenské skály a Jablonné nad Orlicí, ale v případě zájmu také v českých pískovcových skalních oblastech nebo v zahraničí. Kurzy lezení na umělé stěně vedeme na některé z lezeckých stěn v Brně.

Naše kurzy: 

Připravíme pro Vás kurz lezení na míru! Kurzy jsou většinou 1 - 2 denní, ale lze domluvit i delší kurz nebo kurz rozdělit. 

Neváhejte se na nás obrátit s konkrétním požadavkem. 

Cena kurzů: viz CENÍK

V případě více osob sleva. V případě lezeckých kroužků pro děti se cena odvíjí podle počtu dětí v kroužku.

Na vedení kurzů se vztahuje profesní pojištění odpovědnosti u Generali Česká pojišťovna a.s.

Standardně vedeme tyto kurzy: 

P6240906_edited_edited.jpg

ZÁKLADNÍ KURZ LEZENÍ NA SKALÁCH

1-2 dny

Pro začátečníky a mírně pokročilé lezce. Obsahem kurzu je pohyb ve skalním terénu, lezení na prvním, dobírání shora, slaňování a další dovednosti, které budete potřebovat při lezení venku na skalách.

P9021521_edited.jpg

KURZ SLAŇOVÁNÍ

1/2 dne nebo 1 den

Slanění je základní dovednost každého lezce. Kurz je určen pro každého, kdo chce nejen vylézt nahoru, ale také se bezpečně dostat dolů. Naučíme vás, jak bezpečně slanit a z čeho.

DSC_0805_edited.jpg

LEZENÍ PRO RODINY S DĚTMI

1/2 dne - 2 dny

Hravé lezení na skalách s dětmi a jejich rodiči

P7062670_edited_edited.jpg

ZÁŽITKOVÉ LEZENÍ

1/2 dne - 2 dny

Chcete si jen vyzkoušet vylézt na skálu se zkušeným instruktorem? Nebo potřebujete "tahače"? Žádný problém, vybereme pro Vás vhodnou lokalitu a naplánujeme krásný zážitek v podobě zdolávání skalních stěn.

2006_0808Image0147_edited_edited_edited.

KURZ LEZENÍ PO VLASTNÍM JIŠTĚNÍ

1-2 dny

Pro lezce, kteří už mají zkušenosti s lezením sportovních cest. Obsahem kurzu je lezení na prvním, zakládání různých druhů jištění - friendy, vklíněnce, abalaky, budování vlastního štandu atd. Kurz je vhodný  pro všechny, kteří chtějí lézt venku a nechtějí spoléhat jen na nýty a borháky.

DSC02600_edited_edited.jpg

KURZ VÍCEDÉLKOVÉHO LEZENÍ

2 dny

Příprava na lezení v horách. Obsahem kurzu je lezení cest s více délkami, budování štandů, střídání na štandech, zakládání jištění, tipy na výzbroj a výstroj. Kurz je určen lezcům, kteří chtějí začít lézt v horách, ale zatím mají zkušenost jen s lezením jednodélkových cest.

zachrana_edited.jpg

KURZ SKALNÍ ZÁCHRANY

2 dny

Skalní záchranné techniky - Hoi, Strauss, kladky, slanění se zraněnou osobou ve společném závěsu.. Všechno, co se může hodit v horách nebo v delších skalních cestách, kde se nechcete nebo nemůžete spoléhat na cizí pomoc.

Woman%20Rock%20Climbing_edited.jpg

KURZ LEZENÍ NA UMĚLÉ STĚNĚ, Brno

1 lekce - 2,5 hod

Obsahem kurzu jsou základy jištění, lezení na druhém a prvním konci, nácvik spouštění, padání a chytání pádů a další dovednosti pro bezpečné lezení na umělých stěnách. Pro důkladné zvládnutí celé problematiky jsou vhodné alespoň 2 lekce.

bottom of page